Bamer Sklep - Olejki eteryczne w drogerii J&P Cosmetics
Back to Top
MENUMENU

BAMER

Thumbnail

Olejki eteryczne znane są w medycynie naturalnej od czasów starożytnych. Te naturalne produkty pochodzenia roślinnego znalazły szerokie zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości. Wiele osób uznaje je za skuteczną alternatywę dla syntetycznych produktów. Koją bóle, używane są do kąpieli, pielęgnacji skóry i włosów, pomagają w gojeniu się ran, leczą reumatyzm i działają uspokajająco. Część z nich ma właściwości antybakteryjne, przeciwirusowe i przciwgrzybiczne. Inne poprawiają koncentrację, łagodzą stres i działają rozluźniająco. Używane są też jako afrodyzjak. Stosuje się je w aromaterapii, inhalacjach, wciera w skórę, niekiedy zażywa też doustnie.

Włocławska firma Bamer wytwarza olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe od 1993 roku. Jej produkty są w 100 procent naturalne i nierozcieńczane. Nie były też testowane na zwierzętach. Ich skuteczność w aromaterapii i kosmetyce potwierdziły badania aplikacyjne z udziałem pacjentów w Akademii Medycznej. Producent posiada oceny bezpieczeństwa, atesty i certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość farmaceutyczną, spożywczą i kosmetyczną swoich wyrobów. Jego produkty otrzymały pozytywną opinię PZH, zostały też zgłoszone do Komisji Europejskiej.

Preparaty firmy przeznaczone są do zabiegów aromaterapeutycznych, kąpieli, inhalacji, masaży, dezynfekcji oraz aromatyzowania powietrza, między innymi w saunach. Część z nich idealnie nadaje się też między innymi jako dodatek do domowych kosmetyków, prania ręcznego lub w pralce, mycia podłóg oraz aromatyzowania wody do żelazka. Wszystkie produkty firmy zawierają instrukcję użytkowania oraz informację o alergenach. Dostępne są na rynku międzynarodowym.

Wśród dostępnych w ofercie firmy produktów jest olejek różany, który posiada właściwości pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe. Na uwagę zasługuje także olejek miętowy, który chłodzi i daje uczucie świeżości. Olejek lawendowy leczy oparzenia, pomaga zwalczać trądzik i hamuje łysienie. Olejki eukaliptusowe, sosnowe i tymiankowe koją nerwy i zmniejszają poziom stresu.

Wyświetlanie 1–16 z 60 wyników

grid-view list-view